Volkswagen New Beetle convertible

New Beetle Turbo S o z silnikiem o mocy 180 KM, wprowadzony na amerykański rynek w 2002 roku, rozpoczął nowy trend kontynuowany w 2003 roku. W roku 2003 liczna rodzina ?nowych Garbusów” obejmowała GL 2.0, GL 1.9TD1, GL 1,8T, GLS 2.0, GLS 1.9TD1, GLS 1.8T, GLX 1,8T oraz Turbo S. Silnik 2.0 litra, dostępny w modelach GL i GLS we wszystkich 50 stanach, kwalifikuje samochód jako pojazd o bardzo niskiej emisji spalin ULEV (Ultra Low Emission Vehicle). Tak jak większość dzisiejszych Volkswagenow, New Beetle ma napęd na przednie kola i silnik umieszczony poprzecznie z przodu. Dostępne w New Beetle silniki TDI charakteryzują się doskonałymi osiągami i ekonomią. W rezultacie 90-konny diesel łączy w sobie dużą moc przy niewielkich obrotach z niskim zużyciem paliwa oraz spełnia najbardziej rygorystyczne wymagania norm amerykańskich i europejskich.

volkswagen-beetle-convertible-1

Na tym ujęciu nowego Garbusa widać podobieństwo do poprzednika. Samochód charakteryzuje się gładkimi, ?płynącymi” liniami, a nie ma chromowanych zderzaków.

volkswagen-beetle-convertible-2

New Beetle kabriolet dostępny jest w czterech wersjach: GL 2.0, GLS 2.0, GLS 1,8T oraz GLX 1,8T (silnik 1,8T jest tani od końca 2003 roku). Każdy New Beetle kabriolet wyposażony jest w pięciostopniową skrzynię manualną lub w nową, sześciostopniową skrzynię automatyczną z systemem Tiptronic?. System ten umożliwia wykorzystywanie skrzyni w trybie automatycznym jak również manualnym, ze zmianą biegów dźwignią.

volkswagen-beetle-convertible-5

New Beetle może być urządzony w manualny lub półautomatyczny trój warstwowy dach o doskonałych właściwościach izolacyjnych. Złożenie lub rozłożenie dachu za pomocą systemu elektrycznego trwa zaledwie 13 sekund.

Po otwarciu, dach rozciąga się od miejsca, gdzie normalnie znajduje się słupek tylny, przez co samochód nabiera wyglądu klasycznego, starego garbusa – kabrioletu. Co więcej, elektryczne szyby wspólpracują ze składanym dachem, automatycznie obniżając się nieco za każdym razem, gdy otwierane są drzwi, po czym zaczynają się, by utworzyć idealną zaporę przed wiatrem i deszczem.

volkswagen-beetle-convertible-6

Podobnie jak w New Beetle w wersji sedan, bezpieczeństwo jazdy zwiększają takie cechy, jak system przeciwpoślizgowy ABS i światła dzienne. Znajdujące się w standardowym wyposażeniu automatyczne kabłąki bezpieczeństwa zabezpieczają pasażerów w razie mało prawdopodobnego wypadku dachowania. Taka sytuacja zostaje wykryta przez czujniki, które powodują wysunięcie się wsporników za tylnymi siedzeniami, niezależnie od tego, czy dach jest otwarty czy złożony.
Ponadto w kabrioletach New Beetle znajdują się inne, liczne urządzenia zwiększające bezpieczeństwo, w tym poduszki powietrzne pasażera i kierowcy, poduszki boczne umieszczone w oparciach siedzeń, system napinania pasów bezpieczeństwa, łamana kolumna kierownicy, rączka awaryjnego otwierania bagażnika i zaczepy dla dziecięcego fotelika na tylnych siedzeniach.

volkswagen-beetle-convertible

Wewnątrz kabrioletu New Beetle znajduje się 10-glośnikowy system stereofoniczny z 220 milimetrowymi subwooferami z przodu, dwoma wooferami o średnicy 157 mm z tyłu, czterema głośnikami wysokotonowymi i dwoma średniotonowymi. Umieszczenie głośników umożliwia utrzymanie jakości dźwięku hi-fi nawet w sytuacji, gdy wiatr dudni we wnętrzu z otwartym dachem. Wszystkie kabriolety New Beetle mają znacznie bogate wyposażenie standardowe.

2008-Volkswagen-New-Beetle-Convertible-Passenger-Side-Angle-1280x960