Renault Avantime

Zaledwie sześć miesięcy po tym, jak jako samochód koncepcyjny został pokazany na salonie samochodowym w Genewie w 1999 roku, pierwszy seryjny Renault Avantime, wyglądający zupełnie tak samo jak auto koncepcyjne, został zaprezentowany na wystawach we Frankfurcie i w Londynie. Dwudrzwiowe GT Coupe Renault Avantime stanowi zupełnie nowy gatunek samochodów luksusowych. Patrick Le Quement, dyrektor wydziału projektowego firmy Renault, udowodnił, że samochód klasy coupe nie musi być ciasny, niepraktyczny i kosztowny, lecz może łączyć komfort, styl i wysokie osiągi z obszerną, przyciągającą uwagę sylwetką.

Renault-Avantime_1

Nowy Renault Avantime jest dostępny w dwóch wersjach wykończenia: Dynamique and Privilage.

Pierwszym modelem Avantime jest Dynamique, mający tylko jeden rodzaj wykończenia wnętrza. Dól jego deski rozdzielczej jest beżowy, a góra czarna, z grafitowymi wstawkami. Tapicerka łączy hebanowo czarną skórę z połaciami czarnej tkaniny.
Drugim modelem Avantime jest Privilage, dostępny w dwóch wykończeniach wnętrza. Także i w nim obicie dolnej części deski rozdzielczej jest beżowe, a góry czarne z aluminiowymi wstawkami. Klient może jednak wybrać dwie tapicerki. Może nią być skóra w kolorze „czarnego zaćmienia” lub „saharyjskiego beżu”. W obu modelach dostępne są tez dwa dodatkowe wzory wykończenia wnętrza skórą, nazywane „Avantgarde”.

Renault-Avantime_2

Wygląd Avantime jest wyjątkowy wśród aut z tego segmentu. Samochód cechuje wiele innowacji technicznych. Górna część skorupy samochodu jest wykonana z aluminium, które pozostawiono w naturalnym kolorze, zaś resztę karoserii zbudowano z materiałów kompozytowych. Po opuszczeniu bocznych szyb okazuje się, ze auto nie ma słupków środkowych. To rzadkie rozwiązanie zapewnia doskonalą widoczność, którą podkreśla odsuwany dach ze szkłem filtrującym promieniowanie ultrafioletowe i przepuszczającym promieniowanie podczerwone, dzięki czemu wnętrze nie przegrzewa się. Dach ma zainstalowane rolety, zwiększające wrażenie luksusu. Avantime jest wyposażony w funkcję ?Open Air”, sterującą jednocześnie otwieraniem wszystkich okien i dachu. Z powodu braku środkowych słupków i dzięki rewolucyjnemu systemowi podwójnych zawiasów kinematycznych drzwi przesuwają się najpierw równolegle do samochodu, po czym rozchylają na zewnątrz, co zmniejsza drogę obrotu ich zewnętrznego krańca i ułatwia zajmowanie przednich lub tylnych siedzeń.

Renault-Avantime_2002_1280x960_wallpaper_07

Wnętrze jest luksusowe. Avantime został pomyślany tak, by cztery osoby podróżowały w nim w jak największej wygodzie, o czym świadczy wyposażenie go w cztery fotele o regulowanej wysokości z pod-lokietnikami i zagłówkami. Fotele te mogą być całkowicie lub częściowo pokryte skórą.


Renault-Avantime-27513_youngtimer_kw28_2010_15